22/23.06
sob.-nie.
Zagnańsk
I
Szczegółowy opis pętli oraz VIDEO z trasy!

Opis trasy Mazovia 24h Marathon – Zagnańsk 2016
Rywalizację rozpoczynamy nad zalewem w Miejscowości Kaniów k. Zagnańska. Pierwszy kilometr od miejsca startu i strefy zmian to płaska asfaltowa rozbiegówka, na której możemy przyzwyczaić nogę, (uwaga na kilka progów zwalniających na tym odcinku), potem już leśną drogą nadal prosto.

Dalej skręcamy w prawo na skrzyżowaniu leśnych dróg. Rozpoczynamy drugi kilometr, aby po kilkunastu metrach z górki pokonać rzeczkę (będzie kładka) i chwilkę wspiąć się kilkunastometrowym podjazdem wypadając w lewo na szutrową drogę leśną. Tutaj czeka nas równe trzy kilometry prostej drogi z lekkim nachyleniem pod górkę. Na ostatnich pięciuset metrach tej drogi będzie płasko i lekko z górki.

Na 4,5 km skręt w prawo, nadal szutrem: "kołyska" czyli rozpędzamy się by podciągnąć kilkadziesiąt metrów pod małe wzniesienie. Jesteśmy na 5,25 km i najwyższym punkcie trasy. Kolejny zakręt 90 stopni w prawo i zaczyna się długi zjazd z górki, mimo, że nachylenie jest niewielkie, to można tu wypracować przewagę (uwaga na tor jazdy i luźne kamienie). I tak do około 8-go kilometra, na którym - UWAGA – wyhamowujemy do zera, gdyż pokonujemy drogę asfaltową, przejeżdżając na drugą jej stronę (obsługa techniczna wstrzyma ruch tylko na pierwszym okrążeniu, potem już tylko wspierają zawodników, upewniających się że mają wolne).

Po przejechaniu szosy jedziemy szutrem około 300 metrów, uważnie aby nie przeoczyć wjazdu w prawo na leśną ścieżkę (uwaga na głęboki rów). Następne dwa kilometry to płaskie techniczne ścieżki sosnowego lasu. Pilnujemy oznakowania trasy, gdyż często krzyżują się tu ścieżki. I dalej ponownie pokonujemy drogę asfaltową, uważając na poruszające się po niej auta, aby najpierw lasem, a potem przejeżdżając asfaltem między domami skręcić w prawo wracając na stałe na szlak leśny.

Na 11 km skręt w prawo i jazda po znakach drogą leśną wzdłuż asfaltówki. (NIE PORUSZAMY SIĘ ASFALTEM!!!). Po niespełna kilometrze wjazd ostro w prawo i objeżdżamy górkę leśną ścieżką, trzymając się znaków. Na 13,5 km najmocniejszy kilkusetmetrowy bezpieczny zjazd, lecz pierwszy raz radzimy się z nim zapoznać ze względu na kilka skrętów i liściaste podłoże. Gdy zobaczymy, że zbliżamy się do drogi szutrowej ostry hamulec, żeby bezpiecznie skręcić w lewo.

Tutaj rozpoczynamy ostatni kilometr trasy wzdłuż zabudowań, aby po kilkuset metrach (mijając ogrodzony plac zabaw) zjechać, uważając na krawężnik, technicznie w prawo w dół obok schodków lub po nich, między sosnami. Następnie dojeżdżamy na dół gdzie na kilka metrów wjeżdżamy na asfalt i po chwili znów wykazujemy się technicznym zjazdem po kładce w lewo na schodach i wzdłuż zalewu jedziemy przez kilkadziesiąt metrów. Wyjeżdżamy na tył sceny i wjeżdżamy dumnie do strefy zmian.

2016-07-19 POWRÓT
Partnerzy