Zaloguj się
Jedyna taka doba w roku: Mazovia 24h Marathon 2018!

Jak kwiat paproci podczas nocy świętojańskiej, tak i ten maraton zdarza się tylko raz w roku. Dlatego jego daty nie można przegapić za żadne skarby. Wyłącznie wtedy, na znakomitej trasie w Zagnańsku, można jeździć przez całą dobę koło w koło z przyjaciółmi i kolegami z teamu. Na Mazovia 24H Marathon zaprasza Cezary Zamana.

Zasady są proste: start w południe, a później już tylko kręcenie na kilkunastokilometrowej, urozmaiconej przeszkodami pętli. Wygrywa ten, kto w określonym czasie przejedzie jak najwięcej okrążeni. Od Ciebie zależy, czy jedziesz przez 12 czy przez 24 godziny. Jeśli czujesz się na siłach, ruszaj na trasę solo. Jeśli wolisz ścigać się w parze lub w drużynie, też masz taką możliwość. Ważne, by spróbować i ruszyć przed siebie.

Rokrocznie Mazovia 24H Marathon przyciąga kolarskie osobistości, takie jak Walerian Romanowski, który w 2004 r. pobił rekord Guinnessa w ciągłej jeździe przez 48 godzin. W tym czasie pokonał 758 kilometrów, zatrzymując się ledwie kilka razy na 15-minutowe przerwy na posiłek. Kilkukrotnym zwycięzcą tej wymyślonej przez Cezarego Zamanę imprezy był wybitny zawodnik Marek Stram, dzierżący również tytuł wicemistrza świata w jeździe 24h.

„Przy tym maratonie równie ważne co siła i wytrzymałość jest także mocna psychika oraz odporność na stres. Zaskakująco wiele może zdziałać również przemyślana strategia i umiejętne rozłożenie bufetowych postojów” – zdradza Cezary Zamana, który przez cały dzień i przez całą noc dopinguje ścigających się zawodników.

Ale Mazovia 24H Marathon to także godna uwagi propozycja dla amatorów. Czeka na nich wiele kategorii startowych, w których mogą powalczyć o zwycięstwo. Tyle że akurat w tym maratonie zwycięstwem nie jest podium, a pokonanie trasy w wybranym wariancie. Przygodą jest już samo uczestnictwo, a wygraną - dojechanie na metę po 12 lub 24 godzinach. Dodatkowo, ci kolarze, którzy ukończą trudniejszą wersję, otrzymają medal. Trzeba też pamiętać, że każdy zawodnik indywidualnie ustala sobie plan jazdy: wcale nie trzeba kręcić non-stop. Przerwy i odpoczynki są jak najbardziej wskazane, a nawet pożądane.

Rozświetlone miasteczko rowerowe, tętniące życiem mimo głębokiej nocy. Entuzjastyczne okrzyki dopingu najbliższych. Spożywane w skupieniu posiłki. Niosące ulgę i pozwalające na dalszą jazdę masaże fizjoterapeutów. Ale co najważniejsze, serdeczna atmosfera. Mimo trudów maratonu, nie ma tu nic z niezdrowej rywalizacji. Przeciwnie, zawodnicy nawzajem motywują się do dalszej jazdy. To właśnie ten klimat przyciąga z roku na rok coraz więcej startujących. Ostatnim razem do boju ruszyło ich ponad 200, w tym z takich krajów jak Litwa, Rosja, Wielka Brytania czy Włochy.

Kolejna edycja Mazovia 24h Marathon 2018 odbędzie się 23- 24 czerwca 2018. Ponownie w Zagnańsku na tradycyjnie już znakomicie przygotowanej trasie u podnóża Gór Świętokrzyskich. Mimo powtarzalności rundy, naturalnie wpisanej w specyfikę maratonu, to wraz z upływającym czasem, o różnych porach dniach i nocy odkrywa się ją na nowo, niemal z każdym przyjazdem. Niemała w tym zasługa lokalnych kolarzy z Zagnańskiego Stowarzyszenia Rowerowego Pod Bartkiem, którzy ponownie włączą się w przygotowania Mazovia 24H Marathon. Baza zawodów mieścić się będzie nad Zalewem w Kaniowie.

Współorganizatorem zawodów Mazovia 24H Marathon jest gmina Zagnańsk, leżąca w otulinie Suchedniowsko-Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego, to piękne miejsce z ogromnym potencjałem dla wyścigów terenowych.

Zapisy na maraton odbywają się poprzez stronę 24h.zamanagroup.pl. Informacji na temat imprezy można uzyskać pod adresem mailowym biura zawodów biuro@zamanagroup.pl lub telefonicznie 533 005 212.

2017-12-13 POWRÓT

 

2017-06-28
Nie można mieć słabych stron: rozmowa ze Zbigniewem Mossoczy
2017-06-25
Film
2017-06-21
Od Maratonu 24H do rekordu świata
O cookies
Cyklopedia/3w4u.eu - Web Designrysynek malarstwo Kraków kursy przygotowawcze ASP szkoly plastyczne grafika formy architektura wnetrz rysunku malarstwa krakowieGaleria Rekodziela: torebki bizuteria kolczyki odziez z plótna hand made rekodzielo artystyczne wykonane recznie malowane zrobione na drutach lale misie prezent kraków robioneChoochoo Train for Toddlers, choo, learn, counting, numbers, educational, taps, rail, education, children, child, kids, boys, train, tracks, railroad, preschool, steam, locomotive, top, funny, simple