Zaloguj się
Od Maratonu 24H do rekordu świata

Zastanawiasz się, czy wystartować w naszym Maratonie 24H? Może do tego wyzwania przekona Cię postać Waleriana Romanowskiego. To zawodnik, który dzięki startom u nas zdobył taką formę, że ustanowił rekord świata w 48-godzinnej jeździe ciągłej w warunkach zimowych.

Walerian Romanowski po raz pierwszy wziął udział w Maratonie 24H w Wieliszewie w 2010 roku. Przez kolejne lata meldował się na liście startowej i mierzył się i z przygotowaną trasą, ale i z własnymi ograniczeniami. Jak się później przyznał, uczestnictwo w Maratonie 24H było dla niego nie tylko sportową rywalizacją. Poznawał swój organizm i zdobywał kondycję po to, by móc osiągnąć jeszcze więcej. Dzięki maratonom organizowanym przez Cezarego Zamanę, Walerian zdecydował się na starty w 48-godzinnych zawodach.

Ale jak się okazuje, i tego było mu mało.

Zaprawiony w bojach kolarz postanowił przełamać kolejną barierę: ustanowić rekord świata w nieprzerwanej przez 48 godzin jeździe w warunkach zimowych. Swojego wyczynu postanowił dokonać w najzimniejszym miejscu na ziemi zamieszkanym przez ludzi – czyli rosyjską wieś Ojmiakon położoną na wschodniej Syberii.

Oprócz doświadczenia zdobytego w Wieliszewie, Walerian korzystał też z bardzo zaawansowanych technik. Korzystał z komory klimatycznej na Politechnice Krakowskiej. Na jego zamówienie odtworzono warunki identyczne z tymi, które czekały go w mroźnej Rosji: -50 stopni Celsjusza, wiatr (obniżający odczuwalną temperaturę o kolejne 10 stopni), a także zmieniające się pory roku.

Kto wyszedł zwycięsko z pojedynku człowiek vs. natura? Oczywiście, nasz zawodnik Walerian. Przez 48 godzin, w ogromnym mrozie pedałował bez chwili przerwy. Po ustanowieniu nowego rekordu stwierdził, że to dzięki wcześniejszemu kilkuletniemu przygotowaniu kondycyjnemu nie miał chwili zwątpienia i ani razu nie pomyślał o zejściu z siodełka podczas swojej próby. Jego słowa potwierdziły także badania lekarzy. Wynika z nich jasno, że Walerian zarówno przed, jak i po 48-godzinnej jeździe na Syberii miał ponadprzeciętne wyniki, jeśli chodzi o wydolność i wytrzymałość.

Dlatego jeśli wahasz się nad zapisem na najbliższy Maraton 24H, pomyśl o nim nie tylko jako jednorazowym wydarzeniu. Jesteśmy pewni, że udział w tym wydarzeniu przełoży się pozytywnie na Twoją formę. Będzie dla Ciebie bodźcem do tego, by postawić przed sobą kolejne wyzwania, co jeszcze bardziej pomoże Ci w Twoim kolarskim rozwoju.

I nie wiadomo, jakie rekordy zechcesz pobić. W przyszłości.

Więcej o projekcie Waleriana Romanowskiego na stronie: https://www.facebook.com/AmazingChallenge/

Zdjęcia pochodzą z dokumentacji projektu Amazing Challenge.

2017-06-21 POWRÓT

 

2017-12-13
Jedyna taka doba w roku: Mazovia 24h Marathon 2018!
2017-06-28
Nie można mieć słabych stron: rozmowa ze Zbigniewem Mossoczy
2017-06-25
Film
O cookies
Cyklopedia/3w4u.eu - Web Designrysynek malarstwo Kraków kursy przygotowawcze ASP szkoly plastyczne grafika formy architektura wnetrz rysunku malarstwa krakowieGaleria Rekodziela: torebki bizuteria kolczyki odziez z plótna hand made rekodzielo artystyczne wykonane recznie malowane zrobione na drutach lale misie prezent kraków robioneChoochoo Train for Toddlers, choo, learn, counting, numbers, educational, taps, rail, education, children, child, kids, boys, train, tracks, railroad, preschool, steam, locomotive, top, funny, simple