24h - Solo Kobiety Open
L.p.OkrążeńCzas ostatniegoNazwisko Imię Kat. Nr Drużyna
1 19 23:07:25 Sawicka Anna K 110
2 18 23:01:09 Chmielewska Magda K 29
3 11 22:38:56 Marcinkiewicz Alicja K 111
4 9 21:27:10 Szalewicz Małgorzata K 39
5 7 07:54:17 Opoka Paulina K 52
6 5 22:15:31 Zachariasz Milena K 75
7 4 06:38:48 Zachariasz Aurelia K 70

Razem: 7


24h - Solo Mężczyźni Open
L.p.OkrążeńCzas ostatniegoNazwisko Imię Kat. Nr Drużyna
1 28 23:03:21 Ściga Maciej M3 109
2 27 23:20:01 Macieja Krzysztof M4 56
3 26 23:29:38 Stroński Marcin M2 3
4 24 23:44:57 Flis Robert M2 83
5 23 23:28:10 Barańczyk Piotr M3 76
5 23 23:35:15 Morawski Adrian M1 10
7 22 17:57:18 Dziadek Łukasz M2 2
8 21 22:27:32 Łuszcz Piotr M2 90
8 21 23:08:04 Śladowski Artur M4 46
10 20 22:27:45 Bukowski Leszek M5 108
10 20 22:42:36 Dyszy Grzegorz M1 27 BIKE ATELIER TEAM
10 20 22:51:55 Kwieciński Michał M2 26 SUTRISEPT MTB TEAM
10 20 23:03:04 Frącek Szymon M3 55
10 20 23:19:02 Szwed Mateusz M2 32
10 20 23:25:22 Popłoński Zbigniew M4 104
10 20 23:45:06 Łuszcz Wojciech M5 59
17 19 23:21:42 Pawłowski Radosław M4 65
18 18 16:04:17 Pawikowski Łukasz M2 87
18 18 23:28:10 Zachariasz Łukasz M3 72
20 17 21:34:05 Michalak Artur M3 113
20 17 22:29:09 Krawczyk Adrian M1 103
20 17 23:01:51 Janus Dawid M2 31
23 16 16:27:39 Bojarski Grzegorz M3 80
23 16 22:40:32 Lemieszek Grzegorz M5 60
23 16 23:44:29 Łyżwa Michał M1 36
26 15 11:46:22 Reszke Marcin M2 63
26 15 17:57:31 Musolf Maciej M2 85
26 15 21:27:24 Młodawski Bartłomiej M4 38
26 15 21:41:13 Jędruszczak Robert M3 16
26 15 23:04:49 Sikora Robert M5 118
26 15 23:32:09 Wrzesień Patryk M2 93
26 15 23:32:56 Cieślak Artur M3 77
33 14 17:43:22 Muzyka Kamil M2 19
33 14 22:42:54 Popławski Cezary M2 84
33 14 22:58:00 Kuczański Mieszko M1 67
33 14 23:22:26 Sikora Paweł M3 101
33 14 23:40:22 Łukomski Daniel M2 9
38 13 11:20:46 Kita Grzegorz M3 20 ZAGNAŃSKIE STOWARZYSZENIE ROWEROWE `POD BARTKIEM`
38 13 19:35:17 Ptasiński Wojciech M2 4
38 13 22:53:53 Reczyński Jan M5 5
38 13 23:09:09 Rutkowski Rafal M3 45
38 13 23:17:39 Kowalik Marcin M3 102
43 12 10:52:34 Romanowski Leszek M3 74
43 12 17:24:49 Kowalski Andrzej M4 13
43 12 18:24:25 Walczak Łukasz M2 7
43 12 22:32:07 Kalitowski Maciej M3 66
47 11 10:51:11 Sokołowski Arkadiusz M4 33
47 11 18:35:39 Siedlecki Karol M2 1
47 11 19:21:18 Rogala Adam M1 94
47 11 22:29:47 Wojtaszewski Michał M2 53
47 11 23:44:35 Panyło Miłosz M1 62
52 10 17:15:17 Głębowski Grzegorz M2 89
52 10 19:49:30 Kwaśniewski Krzysztof M2 88
52 10 21:35:38 Liszewski Łukasz M2 18
52 10 22:43:08 Skrzypiec Łukasz M2 34
52 10 22:50:49 Patrzałek Grzegorz M3 96
52 10 23:04:28 Puźniak Tomasz M3 23
58 9 10:05:57 Suchanek Szymon M2 112
58 9 11:16:36 Kozłowski Konrad M5 6
58 9 22:54:25 Kowalski Mariusz M3 105
58 9 23:18:28 Panyło Artur M4 61
62 8 07:34:53 Karwatowicz Karol M2 107
62 8 07:51:49 Szymaniec Marek M2 54
62 8 08:14:32 Maciejczyk Tomasz M3 64
62 8 12:56:55 Loewnau Daniel M1 35
62 8 22:24:48 Lisowski Szymon M3 30 ZAGNAŃSKIE STOWARZYSZENIE ROWEROWE `POD BARTKIEM`
62 8 23:26:58 Zieliński Adam M3 42
68 7 05:34:55 Chądzyński Cezary M4 68
68 7 22:59:13 Pochwatka Bartosz M2 15
70 6 05:54:55 Brzeziński Michał M1 47
70 6 07:28:19 Brzeziński Andrzej M3 48
70 6 20:56:05 Wilkowski Przemysław M2 92
73 5 06:13:11 Walas Piotr M2 43
73 5 23:04:31 Puźniak Marek M2 24
75 3 06:54:42 Purtak Kamil M2 78
76 1 06:49:36 Potocki Krzysztof M5 100

Razem: 76


24h - Solo Mężczyźni M1
L.p.OkrążeńCzas ostatniegoNazwisko Imię Kat. Nr Drużyna
1 23 23:35:15 Morawski Adrian M1 10
2 20 22:42:36 Dyszy Grzegorz M1 27 BIKE ATELIER TEAM
3 17 22:29:09 Krawczyk Adrian M1 103
4 16 23:44:29 Łyżwa Michał M1 36
5 14 22:58:00 Kuczański Mieszko M1 67
6 11 19:21:18 Rogala Adam M1 94
6 11 23:44:35 Panyło Miłosz M1 62
8 8 12:56:55 Loewnau Daniel M1 35
9 6 05:54:55 Brzeziński Michał M1 47

Razem: 9


24h - Solo Mężczyźni M2
L.p.OkrążeńCzas ostatniegoNazwisko Imię Kat. Nr Drużyna
1 26 23:29:38 Stroński Marcin M2 3
2 24 23:44:57 Flis Robert M2 83
3 22 17:57:18 Dziadek Łukasz M2 2
4 21 22:27:32 Łuszcz Piotr M2 90
5 20 22:51:55 Kwieciński Michał M2 26 SUTRISEPT MTB TEAM
5 20 23:19:02 Szwed Mateusz M2 32
7 18 16:04:17 Pawikowski Łukasz M2 87
8 17 23:01:51 Janus Dawid M2 31
9 15 11:46:22 Reszke Marcin M2 63
9 15 17:57:31 Musolf Maciej M2 85
9 15 23:32:09 Wrzesień Patryk M2 93
12 14 17:43:22 Muzyka Kamil M2 19
12 14 22:42:54 Popławski Cezary M2 84
12 14 23:40:22 Łukomski Daniel M2 9
15 13 19:35:17 Ptasiński Wojciech M2 4
16 12 18:24:25 Walczak Łukasz M2 7
17 11 18:35:39 Siedlecki Karol M2 1
17 11 22:29:47 Wojtaszewski Michał M2 53
19 10 17:15:17 Głębowski Grzegorz M2 89
19 10 19:49:30 Kwaśniewski Krzysztof M2 88
19 10 21:35:38 Liszewski Łukasz M2 18
19 10 22:43:08 Skrzypiec Łukasz M2 34
23 9 10:05:57 Suchanek Szymon M2 112
24 8 07:34:53 Karwatowicz Karol M2 107
24 8 07:51:49 Szymaniec Marek M2 54
26 7 22:59:13 Pochwatka Bartosz M2 15
27 6 20:56:05 Wilkowski Przemysław M2 92
28 5 06:13:11 Walas Piotr M2 43
28 5 23:04:31 Puźniak Marek M2 24
30 3 06:54:42 Purtak Kamil M2 78

Razem: 30


24h - Solo Mężczyźni M3
L.p.OkrążeńCzas ostatniegoNazwisko Imię Kat. Nr Drużyna
1 28 23:03:21 Ściga Maciej M3 109
2 23 23:28:10 Barańczyk Piotr M3 76
3 20 23:03:04 Frącek Szymon M3 55
4 18 23:28:10 Zachariasz Łukasz M3 72
5 17 21:34:05 Michalak Artur M3 113
6 16 16:27:39 Bojarski Grzegorz M3 80
7 15 21:41:13 Jędruszczak Robert M3 16
7 15 23:32:56 Cieślak Artur M3 77
9 14 23:22:26 Sikora Paweł M3 101
10 13 11:20:46 Kita Grzegorz M3 20 ZAGNAŃSKIE STOWARZYSZENIE ROWEROWE `POD BARTKIEM`
10 13 23:09:09 Rutkowski Rafal M3 45
10 13 23:17:39 Kowalik Marcin M3 102
13 12 10:52:34 Romanowski Leszek M3 74
13 12 22:32:07 Kalitowski Maciej M3 66
15 10 22:50:49 Patrzałek Grzegorz M3 96
15 10 23:04:28 Puźniak Tomasz M3 23
17 9 22:54:25 Kowalski Mariusz M3 105
18 8 08:14:32 Maciejczyk Tomasz M3 64
18 8 22:24:48 Lisowski Szymon M3 30 ZAGNAŃSKIE STOWARZYSZENIE ROWEROWE `POD BARTKIEM`
18 8 23:26:58 Zieliński Adam M3 42
21 6 07:28:19 Brzeziński Andrzej M3 48

Razem: 21


24h - Solo Mężczyźni M4
L.p.OkrążeńCzas ostatniegoNazwisko Imię Kat. Nr Drużyna
1 27 23:20:01 Macieja Krzysztof M4 56
2 21 23:08:04 Śladowski Artur M4 46
3 20 23:25:22 Popłoński Zbigniew M4 104
4 19 23:21:42 Pawłowski Radosław M4 65
5 15 21:27:24 Młodawski Bartłomiej M4 38
6 12 17:24:49 Kowalski Andrzej M4 13
7 11 10:51:11 Sokołowski Arkadiusz M4 33
8 9 23:18:28 Panyło Artur M4 61
9 7 05:34:55 Chądzyński Cezary M4 68

Razem: 9


24h - Solo Mężczyźni M5
L.p.OkrążeńCzas ostatniegoNazwisko Imię Kat. Nr Drużyna
1 20 22:27:45 Bukowski Leszek M5 108
1 20 23:45:06 Łuszcz Wojciech M5 59
3 16 22:40:32 Lemieszek Grzegorz M5 60
4 15 23:04:49 Sikora Robert M5 118
5 13 22:53:53 Reczyński Jan M5 5
6 9 11:16:36 Kozłowski Konrad M5 6
7 1 06:49:36 Potocki Krzysztof M5 100

Razem: 7


24h - Duo Kobiety
L.p. Razem Okr. zakończone Drużyna Okrążeń Okr. zakończone Nazwisko Imię Nr
1 16 21:44:42 KAMYK RADZYMIN Ladies D24 Team 8 20:22:41 Gruca Karolina 2292
8 21:44:42 Rowicka Olga 2291
2 10 22:51:20 PARANORMAL ACTIVITY 2 06:59:46 Kozłowska Renata 2022
8 22:51:20 Jarecka Ilona 2021

Razem: 4


24h - Duo Mix
L.p. Razem Okr. zakończone Drużyna Okrążeń Okr. zakończone Nazwisko Imię Nr
1 30 23:39:02 KOMOBIKE SCOTT 15 22:48:05 Pazyna Izabela 2152
15 23:39:02 Tkaczyk Maciej 2151
2 28 23:19:18 Mińska Grupa Rowerowa BRAWO 13 22:26:56 Brześkiewicz Dorota 2321
15 23:19:18 Pytlak Adam 2322
3 27 23:31:31 MAMA W PELETONIE I PRZYJACIELE 12 20:56:42 Sawicki Piotr 2342
15 23:31:31 Zaczyk Alicja 2341
4 25 23:39:03 STEREO FUN 12 21:43:56 Malec Agnieszka 2222
13 23:39:03 Zieliński Robert 2221
5 23 23:08:16 WSKG ROWERY JAMRÓZ MONTIP WŁOCŁAWEK 15 21:59:12 Gidaszewski Grzegorz 2101
8 23:08:16 Gidaszewska Justyna 2102
6 20 23:29:33 TEAM 5 6 21:34:38 Lisowska Justyna 2091
14 23:29:33 Lisowski Maciej 2092
7 19 19:57:45 PŁONĄCE SIODŁA 4 17:53:03 Janas Izabela 2241
15 19:57:45 Choryłek Leszek 2242
8 10 20:14:47 KIJANKI 3 03:04:34 Żabkiewicz Kamila 2131
7 20:14:47 Żabkiewicz Mirosław 2132

Razem: 16


24h - Duo Mężczyźni
L.p. Razem Okr. zakończone Drużyna Okrążeń Okr. zakończone Nazwisko Imię Nr
1 35 23:29:43 Team PKO Bank Polski 24h 18 22:45:47 Wacławski Bartosz 2042
17 23:29:43 Kwiatkowski Michał 2041
2 33 23:21:43 CST 7R MTB TEAM 18 22:41:45 Kucięba Karol 2061
15 23:21:43 Kwiatek Michał 2062
3 31 23:17:54 BIKE ROOM LUBLIN 16 22:30:34 Korgul Marcin 2251
15 23:17:54 Zawrotniak Michał 2252
4 30 23:27:22 AGRO MIL MTB green team 16 22:33:39 Kaźmierczak Tomasz 2141
14 23:27:22 Bielewski Eryk 2142
5 29 23:10:27 MIŃSKA GRUPA ROWEROWA CZARLI 14 22:23:12 Bodziony Kamil 2332
15 23:10:27 Wawryszuk Patryk 2331
6 23 23:23:33 RAFJACK 11 22:21:38 Cieślak Jacek 2051
12 23:23:33 Kozub Rafał 2052
7 19 13:42:53 BAJKSZOP.COM 10 11:53:35 Bogdański Marcin 2311
9 13:42:53 Matusiak Bartosz 2312
8 11 22:26:57 MIŃSKA GRUPA ROWEROWA ALFA 3 05:55:49 Jarzębski Rafał 2302
8 22:26:57 Kaska Paweł 2301

Razem: 16


24h - Quatro Mężczyźni
L.p. Razem Okr. zakończone Drużyna Okrążeń Okr. zakończone Nazwisko Imię Nr
1 36 23:27:22 KAMYK RADZYMIN Q24 TEAM I 9 21:22:52 Mrowiński Adam 4122
9 22:02:23 Surdyk Maciej 4121
9 22:46:06 Uczkiewicz Jarek 4124
9 23:27:22 Rowicki Rafał 4123
1 36 23:52:05 GO SPORT AK-SPED TEAM 9 21:43:30 Łabanowski Krzysztof 4151
9 22:23:44 Przybylski Piotr 4153
9 23:05:35 Mikołajczyk Paweł 4154
9 23:52:05 Sotyn Marcin 4152
3 35 23:24:27 ROMET FACTORY TEAM 8 19:48:27 Kipiniak Kacper 4103
8 21:55:50 Świryd Krzysztof 4104
9 22:42:32 Zamorski Radek 4102
10 23:24:27 Paździora Mirosław 4101
4 34 23:50:32 AKTYWNY ĆMIŃSK 8 20:58:00 Celniak Dariusz 4144
8 21:44:40 Fert Sebastian 4142
9 22:26:58 Gonciarz Bartłomiej 4141
9 23:50:32 Gołąb Robert 4143
5 33 23:44:51 CERSANIT-BARLINEK TEAM 8 21:18:32 Sośnierz Mariusz 4091
8 22:08:44 Cedro Robert 4092
8 22:56:05 Borowiec Bartlomiej 4093
9 23:44:51 Redko Jarosław 4094
5 33 23:56:12 KAMYK RADZYMIN Q24 TEAM II 8 21:40:42 Wojciechowski Patryk 4114
8 22:30:01 Królik Maciej 4111
9 23:14:52 Dorsz Jacek 4112
8 23:56:12 Klaus Albert 4113
7 31 23:51:25 ZAGNAŃSKIE STOWARZYSZENIE ROWEROWE `POD BARTKIEM` 7 20:45:21 Góral Dariusz 4131
8 22:15:47 Salwa Tomasz 4133
8 23:02:40 Kaszuba Robert 4132
8 23:51:25 Strzelec Remigiusz 4134
8 27 23:18:58 Siła i Czosnek 6 17:43:58 Kaźmierski Dawid 4084
4 20:41:50 Mróz-Siczyńska Katarzyna 4082
9 22:25:41 Ślipko Andrzej 4081
8 23:18:58 Oksiejuk Marek 4083
9 21 22:24:17 KOŁmania.pl 4 14:52:33 Szlendak Jarosław 4014
5 18:41:03 Kinicki Sebastian 4012
6 21:07:06 Łabędzki Artur 4011
6 22:24:17 Wojtaś Michał 4013

Razem: 36


24h - Quatro Kobiety
L.p. Razem Okr. zakończone Drużyna Okrążeń Okr. zakończone Nazwisko Imię Nr

Razem: 0


12h - Solo Kobiety Open
L.p.OkrążeńCzas ostatniegoNazwisko Imię Kat. Nr Drużyna
1 8 09:00:15 Pawłowska Maria K 69
2 7 09:49:10 Olejniczak Agnieszka K 128

Razem: 2


12h - Solo Mężczyźni Open
L.p.OkrążeńCzas ostatniegoNazwisko Imię Kat. Nr Drużyna
1 16 11:16:27 Romanowski Walerian M3 50
1 16 11:27:21 Gomoński Eryk M1 37
1 16 11:39:56 Akifer Sergey M3 57
1 16 11:41:46 Łopieński Marcin M1 22
1 16 11:49:18 Chifin Nikolay M1 44
1 16 11:55:49 Rubik Łukasz M2 12
7 15 11:31:50 Mikołajczyk Marcin M3 40
7 15 11:50:24 Lewandowski Michał M1 8
9 14 11:45:06 Zliczewski Tomasz M3 99
10 13 11:12:41 Pieńkos Tomasz M3 28
10 13 11:40:28 Grabowicz Bartosz M2 106
10 13 11:51:47 Cichecki Jacek M4 11
13 12 11:04:37 Miszczuk Piotr M4 98
13 12 11:14:41 Jusiak Jacek M3 91
13 12 11:53:42 Sulik Sławomir M4 82
16 10 10:54:57 Czajor Robert M2 73
16 10 10:54:58 Matuszewski Rafał M3 71
16 10 10:59:06 Walkiewicz Dariusz M4 25
16 10 11:02:00 Kiermasz Krystian M2 81
20 9 09:06:27 Kompa Tomasz M3 41
20 9 09:33:50 Pilsyk Bartłomiej M2 14
20 9 11:02:00 Skrętny Marek M3 79
20 9 11:18:38 Cedrowicz Paweł M3 86
24 8 06:14:13 Kuczyński Dariusz M4 49
24 8 06:51:22 Adamski Robert M3 17
24 8 09:18:39 Lech Paweł M3 95
27 7 06:41:57 Ziemski Tomasz M2 21
27 7 10:05:06 Lech Mariusz M2 58
29 6 07:19:07 Woroniecki Dawid M3 97
29 6 07:43:24 Kozak Tadeusz M5 51

Razem: 30


12h - Solo Mężczyźni M1
L.p.OkrążeńCzas ostatniegoNazwisko Imię Kat. Nr Drużyna
1 16 11:27:21 Gomoński Eryk M1 37
1 16 11:41:46 Łopieński Marcin M1 22
1 16 11:49:18 Chifin Nikolay M1 44
4 15 11:50:24 Lewandowski Michał M1 8

Razem: 4


12h - Solo Mężczyźni M2
L.p.OkrążeńCzas ostatniegoNazwisko Imię Kat. Nr Drużyna
1 16 11:55:49 Rubik Łukasz M2 12
2 13 11:40:28 Grabowicz Bartosz M2 106
3 10 10:54:57 Czajor Robert M2 73
3 10 11:02:00 Kiermasz Krystian M2 81
5 9 09:33:50 Pilsyk Bartłomiej M2 14
6 7 06:41:57 Ziemski Tomasz M2 21
6 7 10:05:06 Lech Mariusz M2 58

Razem: 7


12h - Solo Mężczyźni M3
L.p.OkrążeńCzas ostatniegoNazwisko Imię Kat. Nr Drużyna
1 16 11:16:27 Romanowski Walerian M3 50
1 16 11:39:56 Akifer Sergey M3 57
3 15 11:31:50 Mikołajczyk Marcin M3 40
4 14 11:45:06 Zliczewski Tomasz M3 99
5 13 11:12:41 Pieńkos Tomasz M3 28
6 12 11:14:41 Jusiak Jacek M3 91
7 10 10:54:58 Matuszewski Rafał M3 71
8 9 09:06:27 Kompa Tomasz M3 41
8 9 11:02:00 Skrętny Marek M3 79
8 9 11:18:38 Cedrowicz Paweł M3 86
11 8 06:51:22 Adamski Robert M3 17
11 8 09:18:39 Lech Paweł M3 95
13 6 07:19:07 Woroniecki Dawid M3 97

Razem: 13


12h - Solo Mężczyźni M4
L.p.OkrążeńCzas ostatniegoNazwisko Imię Kat. Nr Drużyna
1 13 11:51:47 Cichecki Jacek M4 11
2 12 11:04:37 Miszczuk Piotr M4 98
2 12 11:53:42 Sulik Sławomir M4 82
4 10 10:59:06 Walkiewicz Dariusz M4 25
5 8 06:14:13 Kuczyński Dariusz M4 49

Razem: 5


12h - Solo Mężczyźni M5
L.p.OkrążeńCzas ostatniegoNazwisko Imię Kat. Nr Drużyna
1 6 07:43:24 Kozak Tadeusz M5 51

Razem: 1


12h - Duo Kobiety
L.p. Razem Okr. zakończone Drużyna Okrążeń Okr. zakończone Nazwisko Imię Nr
1 13 11:07:31 BIKEHOLIC WOMEN TEAM 6 10:14:47 Pieńkos Anna 2071
7 11:07:31 Bednarczyk Bożena 2072
2 10 09:08:33 KAMYK RADZYMIN Ladies D12 Team II 4 07:00:34 Zasada Aleksandra 2282
6 09:08:33 Surdyk Joanna 2281
3 9 09:08:33 KAMYK RADZYMIN Ladies D12 Team I 3 05:21:22 Kramska-Dorsz Katarzyna 2271
6 09:08:33 Klaus Monika 2272

Razem: 6


12h - Duo Mix
L.p. Razem Okr. zakończone Drużyna Okrążeń Okr. zakończone Nazwisko Imię Nr
1 15 11:50:13 DUO JOY 6 09:09:08 Kazińska Katarzyna 2202
9 11:50:13 Maciejewski Mariusz 2201
2 14 11:56:35 Team PKO Bank Polski -mix 7 11:02:18 Sobolewski Krzysztof 2262
7 11:56:35 Tararuj Edyta 2261
3 12 11:02:35 KAMYK RADZYMIN MIX D12 Team 6 09:46:24 Dorsz Maciej 2232
6 11:02:35 Rowicka Nina 2231
3 12 11:15:08 JARY-DELL TEAM 5 10:25:35 Czubak-Jary Asia 2121
7 11:15:08 Jary Hubert 2122
5 11 10:58:02 MARUDASKŁAD 6 09:53:59 Pogorzelski Artur 2031
5 10:58:02 Pogorzelska Justyna 2032

Razem: 10


12h - Duo Mężczyźni
L.p. Razem Okr. zakończone Drużyna Okrążeń Okr. zakończone Nazwisko Imię Nr
1 20 11:45:24 GTA / JSC 10 10:31:02 Gryzło Jakub 2012
10 11:45:24 Wójcik Mirosław 2011
2 16 10:07:17 Team PKO Bank Polski-duo 8 09:24:04 Mikołajun Maciej 2161
8 10:07:17 Kisiel Krzysztof 2162
3 13 10:46:48 ZAGNAŃSKIE STOWARZYSZENIE ROWEROWE `POD BARTKIEM` 6 09:55:00 Sobczyk Michał 2082
7 10:46:48 Sabat Karol 2081
4 5 04:07:28 LESZ GO! Rogów Masters 2 02:54:29 Komorowski Pawel 2112
3 04:07:28 Cybulski Marcin 2111

Razem: 8


Łącznie zawodników: 211
W zależności od mocy sygnału GSM, wyniki online mogą być publikowane z przerwami lub opóźnieniem.
Cyklopedia